Zakupy spożywcze to praktycznie najczęściej realizowane zakupy przez wielu konsumentów na terenie Polski. Codziennie udajesz się do marketu po drobne produkty codziennego użytku takie, jak np. masło czy chleb? Stale rosnące ceny są dla Ciebie sporym kłopotem i zastanawiasz się, gdzie najtaniej zrobisz zakupy spożywcze i jakie sklepy są polecane przez innych konsumentów? W takim razie sprawdź internetowy ranking marketów spożywczych, a dowiesz się wszystkiego, co niezbędne.

Ranking sklepów spożywczychInternetowy ranking sklepów spożywczych – jak to działa?

Ranking sklepów spożywczych [year] to dobre źródło informacji dla osób, które szukają jak najtańszych i jednocześnie najlepszych sklepów, gdzie można zrealizować codzienne zakupy spożywcze, ale nie tylko. Korzystając z darmowej porównywarki sklepów, możesz sprawdzić takie informacje o konkretnych marketach, jak:

 • godziny otwarcia,
 • dostępny asortyment,
 • liczbę placówek w Polsce oraz ich dokładne lokalizacje,
 • aktualne promocje,
 • opinie konsumentów.

Chcesz wybrać jak najlepszy sklep spożywczy dla siebie i całej swojej rodziny, gdzie zrealizujesz zakupy nawet na cały tydzień? Lokalne delikatesy nie zawsze są najlepsze i najtańsze. Czasem warto zastanowić się, jakie jeszcze sieci sklepów spożywczych są dostępne i przeanalizować kluczowe informacje na ich temat. Ostatecznie może okazać się, że po uwzględnieniu wyników wyszukiwania w rankingu znajdziesz market, który spełni w 100% Twoje oczekiwania, a gdzie dotychczas nie robiłeś jeszcze zakupów spożywczych. Zasada, na jakiej działa ranking sklepów spożywczych online jest prosta:

 1. Wchodzisz na stronę porównywarki sklepów.
 2. Analizujesz wszystkie wyświetlone informacje.
 3. Wybierasz sklep, który wydaje się najlepszy i udajesz się na zakupy.

Najtańszy sklep spożywczy – czyli jaki?

Niezależnie od miejsca zamieszkania sklepy spożywcze dostępne są praktycznie wszędzie. Musisz jednak wiedzieć, że lodówki i drobne AGD to produkty, jakich raczej nie spotkasz w tego typu miejscach. W Polsce obecnie funkcjonuje wiele sklepów spożywczych zarówno tych stacjonarnych, jak i z opcją dostawy pod drzwi klienta – działających jako sklepy spożywcze online. Stworzony ranking sklepów spożywczych wskazuje na te markety, które uznawane są za najlepsze i najtańsze pod wieloma względami. Najpopularniejsze w Polsce, to:

 • Lidl,
 • Frisco.pl,
 • Biedronka,
 • Auchan,
 • Kaufland,
 • Biogo,
 • Carrefour,
 • Żabka,
 • a nawet Allegro…

Oczywiście nie jest to pełna lista tego, jakie zagraniczne i polskie sklepy spożywcze działają na terenie kraju i konkretnych miejscowości. Przy porównywaniu konkretnych sieci sklepowych, koniecznie weź pod uwagę takie kwestie, jak:

 • zasięg dostawy,
 • koszt dostawy,
 • ocenę konsumentów.

Oczywiście ważne są także okresowe promocje, które dotyczą np. darmowej dostawy powyżej zakupów na konkretną kwotę. Zanim zdecydujesz się na zrealizowanie zakupów w konkretnym sklepie, koniecznie sprawdź jego pozycję w rankingu. Być może okaże się, że w Twojej lokalizacji znajduje się wiele innych miejsc, gdzie kupisz żywność w atrakcyjniejszych cenach niż dotychczas.

Ranking sklepów spożywczych internetowych – dlaczego warto z niego korzystać?

W dzisiejszych czasach ranking sklepów internetowych spożywczych okazuje się niezwykle przydatnym narzędziem. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż pozwala na ocenę tego, jakie są najciekawsze markety oferujące nie tylko szeroki asortyment, ale i opcję darmowej dostawy na terenie wielu miast na terenie Polski. Sklepy spożywcze działające online to głównie takie, które powstały w wyniku zmieniających się potrzeb konsumentów w Polsce. Warto mieć na uwadze fakt, że opcję zamówienia towaru dają różne sklepy stacjonarne np. Carrefour lub Auchan. Istnieją też markety, które działają wyłącznie w oparciu o internetowe metody składania zamówień, co jest sporym ułatwieniem dla dużej grupy konsumentów.

Z internetowego rankingu sklepów spożywczych online warto skorzystać z kilku powodów. To przede wszystkim darmowe narzędzie porównawcze, które pozwala na szybką ocenę opłacalności zakupów w konkretnym markecie. Na pewno wiesz, że każdy sklep spożywczy online, jak i ten stacjonarny ma inne promocje, rabaty oraz aktualną ofertę. Wszystkie te informacje zdobędziesz z rankingu bez potrzeby wychodzenia z domu, co pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu na poszukiwaniu idealnego sklepu dla siebie i całej rodziny.

Opinie o sklepach spożywczych stacjonarnych i internetowych – czy warto je analizować?

W ramach rankingu sklepów spożywczych dokładnie przejrzysz też opinie konsumentów na temat konkretnych marketów z żywnością. To rzetelne źródło informacji pozwalające na ocenę tego, jaki jest poziom obsługi klienta, czy asortyment sklepu jest świeży oraz na jakim poziomie oscylują ceny konkretnych produktów spożywczych. Osoby, które często wykorzystują sklep spożywczy online są w stanie wypowiedzieć się w praktyce na temat zasady ich działania. Jeśli nie masz pewności, czy warto złożyć zamówienie na artykuły spożywcze bez wychodzenia z domu, koniecznie przejrzyj opinie innych osób, ranking oraz wszelkie inne kwestie, które wpływają na ocenę konkretnego marketu.

Jaki powinien być dobry sklep online spożywczy?

Sklep on line spożywczy powinien charakteryzować się przede wszystkim:

 • szybką dostawą,
 • dostępnością wszystkich produktów praktycznie od ręki,
 • atrakcyjnymi cenami,
 • brakiem dodatkowych opłat za dostawę lub opcja darmowego transportu zamówienia pod wskazany adres,
 • przejrzystym interfejsem serwisu www oraz aplikacji mobilnej (jeśli występuje).

To podstawowe kwestie, które powinny charakteryzować dobry sklep spożywczy w Polsce. Wystarczy, że przejrzysz wyniki wyszukiwania porównywarki sklepów, a przekonasz się, że naprawdę warto wcześniej sprawdzić w sieci, gdzie warto zrobić zakupy spożywcze, dlaczego oraz w jakich cenach.

Czy cena powinna być wyznacznikiem dobrego sklepu spożywczego?

Oczywiście sklepy spożywcze powinny mieć jak najlepsze ceny i to właśnie dlatego te najtańsze cieszą się największą popularnością oraz zainteresowaniem konsumentów. Jeśli jednak chodzi o żywność, warto ponad cenę przełożyć jakość sprzedawanych produktów. Wybieraj tylko takie markety, gdzie masz pewność, że towary żywnościowe są świeże i odpowiednio zapakowane do przechowywania np. w chłodniach. Cena nigdy nie jest dobrym wyznacznikiem – nie tylko jeśli chodzi o jedzenie, ale też inne towary. Przede wszystkim stawiaj na jakość, a dopiero potem analizuj ceny. Dzięki temu zawsze kupisz mięso, warzywa i owoce, które spełnią w 100% Twoje oczekiwania.

Zakupy spożywcze – online czy stacjonarnie?

Zastanawiasz się, jaka forma realizowania zakupów jest lepsza? Stacjonarnie czy internetowo? Obydwie opcje są dobre. Jeśli masz wystarczająco czasu, aby samodzielnie wybrać produkty spożywcze w sklepie – udaj się osobiście do marketu i kup wszystko to, czego potrzebujesz. Dla osób mocno zapracowanych sklepy spożywcze online są wręcz idealnym rozwiązaniem pozwalającym na zaoszczędzenie sporo czasu oraz pieniędzy. Taka forma zakupów spożywczych wiąże się z pewnym ryzykiem, że zapakowany towar będzie nieodpowiedni, choć to zdarza się niezwykle rzadko.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, jak lepiej zrobić zakupy spożywcze do swojego domu. Wiele zależy od tego, jak dużo czasu możesz poświęcić na takie czynności oraz czy masz odpowiedni środek lokomocji pozwalający na przywiezienie nawet większych ilości artykułów spożywczych bezpośrednio do domu lub mieszkania.

Czy ranking sklepów spożywczych jest płatny?

Korzystanie z funkcjonalności rankingu sklepów spożywczych jest całkowicie darmowe i nie wymaga uiszczenia żadnych opłat. Oznacza to, że możesz porównać ceny, ofertę oraz opinie o konkretnych firmach bez potrzeby wychodzenia z domu. Dzięki temu stworzysz dla siebie obraz tego, gdzie w pierwszej kolejności warto udać się na zakupy spożywcze oraz jakich sklepów kategorycznie należy unikać.

Wejdź na stronę porównywarki i przekonaj się sam, jak wiele sklepów spożywczych funkcjonuje w Polsce – dotyczy to zarówno lokalnych sklepików, jak i dużych sieci sklepów z artykułami spożywczymi dostępnymi dla wszystkich mieszkańców Polski.

5/5 - (1 - ilość ocen)