Zastanawiasz się, jaki nawilżacz powietrza będzie idealny do Twojego domu? Jeśli chcesz wybrać jak najlepszy sprzęt, który w 100% spełni Twoje oczekiwania, koniecznie postaw na taki, który mocno nawilży powietrze. Zbyt niska wilgotność powietrza w domu może wywoływać wiele negatywnych skutków, jak np. kaszel, katar, ból gardła. W skrajnych przypadkach suche powietrze przyczynia się do obniżonej odporności, szczególnie u alergików i dzieci. Unikaj mokrych ręczników na powierzchni kaloryfera. To nieprawidłowy sposób nawilżania powietrza, który tylko przyczynia się do rozwoju bakterii i drobnoustrojów. Sprawdź, jakie są polecane nawilżacze do powietrza w roku [year]!

Ranking nawilżaczy powietrza – jakie rodzaje urządzeń są polecane?

Ranking nawilżaczy powietrza uwzględnia niemalże wszystkie typy urządzeń służących do zwiększania wilgotności powietrza w domu lub w mieszkaniu. Pamiętaj, że podstawowe modele nawilżaczy kupisz w atrakcyjnej cenie, nawet poniżej 100 zł. Chcesz wiedzieć, jaki jest najlepszy nawilżacz powietrza? Sprawdź to na podstawie Internetowego rankingu oraz opinii użytkowników. Do najpopularniejszych typów nawilżaczy, które są uwzględniane w rankingach, zaliczamy:

 • parowe;
 • ultradźwiękowe;
 • ewaporacyjne.

Czym charakteryzuje się każdy z nich? Więcej na ten temat dowiesz się poniżej. Tylko wtedy, kiedy poznasz dokładną zasadę działania nawilżacza konkretnego typu, będziesz w stanie podjąć ostateczną decyzję, jaki kupić do swojego domu.

Nawilżacze parowe – jak to działa?

Popularne nawilżacze parowe działają w bardzo prosty sposób. Modele tego typu są najtańsze na rynku, ale jednocześnie najmniej wydajne. Urządzenie działa przy użyciu specjalnej grzałki podgrzewającej wodę. Dzięki temu z nawilżacza wydobywa się para wodna, która zmienia wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Minusem takiego sprzętu jest częste osadzanie się skroplonej pary na pobliskich meblach lub nawet na podłodze. 

Przejrzyj rankingi nawilżaczy powietrza i dowiedz się, dlaczego warto wybrać urządzenia parowe. W tym przypadku zniszczysz wszelkie bakterie, a także wprowadzisz piękny zapach do wnętrza pomieszczenia dzięki olejkom zapachowym. Ogólnie rzecz biorąc, nawilżacze powietrza to nie to samo co oczyszczacze powietrza. Ten sprzęt głównie nawilża powietrze. Praca sprzętu parowego nie jest zbyt cicha. Podczas korzystania z tego urządzenia na pewno słyszalne będzie tzw. bulgotanie wody.

Nawilżacze ultradźwiękowe – czy warto je kupić?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe, koniecznie poznaj ich cechy. Ten typ nawilżacza wykorzystuje głównie fale ultradźwiękowe, które rozbijają cząsteczki wody i produkują tzw. mgłę nawilżającą. Dużym atutem tego sprzętu jest jego wydajność oraz kultura pracy. Jeśli masz w domu zwierzęta, zastanów się, zanim kupisz takie urządzenie. Ultradźwięki są bowiem słyszalne dla zwierząt i mogą wywoływać u nich pewien niepokój. Niski pobór prądu to nie wszystko. Zamontowany w obudowie higrostat pozwala na sprawne regulowanie poziomu nawilgocenia powietrza.Sądzisz, że ranking nawilżaczy powietrza [year] powinien uwzględniać tylko atuty? Nic bardziej mylnego. Jeśli chodzi o pewne minusy urządzeń ultradźwiękowych, zaliczamy do nich: konieczność częstej wymiany filtra, regularne czyszczenie nawilżacza oraz ryzyko, że powietrze będzie nadmiernie nawilżone.

Nawilżacze ewaporacyjne – czym się charakteryzują?

Jaki jest najlepszy nawilżacz powietrza? Wiele osób twierdzi, że to właśnie model ewaporacyjny jest najlepszym wyborem. Dlaczego? Główne cechy tego sprzętu to wysoki poziom wydajności oraz higiena pracy. W tym przypadku urządzenie posiada w swoim wnętrzu zbiornik na wodę, wkład nawilżający oraz wentylator. Nawilżacz zasysa do siebie powietrze z zewnątrz, a następnie filtruje je przez specjalny wkład. Ostatnim etapem jest wypuszczenie przefiltrowanego powietrza do pokoju w postaci mgiełki. Ewaporacja jest najmniej inwazyjną metodą nawilżania. Wybierając ten sprzęt RTV i AGD zredukujesz zużycie prądu oraz wyeliminujesz ryzyko nadmiernego nawilżenia powietrza. Co ciekawe, urządzenie świetnie oczyszcza pomieszczenia z pyłu i kurzu unoszącego się w powietrzu.

Jonizacja czy nie? Co warto wiedzieć o nawilżaczach powietrza?

Jakie cechy mają popularne nawilżacze powietrza? Opinie konsumentów jasno wskazują na fakt, iż tego typu sprzęt występuje w dwóch ciekawych wersjach. Z jonizacją oraz bez niej. Co to oznacza w praktyce? Ogólnie rzecz biorąc, powietrze w domach i mieszkaniach jest mocno zanieczyszczone przez kurz, pył, bakterie oraz różnego rodzaju alergeny. Nawet najlepsze nawilżacze powietrza na rynku nie wyeliminują tego typu zagrożeń. Jedynym wyjątkiem są te ewaporacyjne. Pamiętaj także, że brak regularnego czyszczenia nawilżacza tylko przyczynia się do rozwoju bakterii.

Wysokie napięcie nawilżacza wyposażonego w jonizator sprawia, że z wnętrza sprzętu wydobywają się jony ujemne, czyli aniony. Te łączą się z cząsteczkami powietrza, a następnie opadają na podłogę. Oznacza to, że jonizator zastosowany we wnętrzu nawilżacza skutecznie pozbywa się zanieczyszczeń i bakterii. Ochronisz siebie i domowników przed licznymi chorobami jeśli wybierzesz najlepszy nawilżacz powietrza. Ranking pomoże Ci zawsze w podjęciu ostatecznej decyzji. Kupując urządzenie wyposażone w jonizator, zaoszczędzisz sporo pieniędzy i miejsca. W tym przypadku otrzymasz dwie istotne funkcje zamknięte w jednej obudowie.

Jaki nawilżacz powietrza warto wybrać? 

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wyborze nawilżacza do swojego domu, pamiętaj, iż to zupełnie inne urządzenie aniżeli mikrofalówki, odkurzacze, czy nawet ekspresy do kawy. Oczywiście na etapie wyboru urządzenia pomocne będą opinie o nawilżaczach powietrza. Znajdziesz je nie tylko bezpośrednio w rankingu sprzętu RTV i AGD, ale także bezpośrednio w sieci. To rzetelne źródło informacji, które często rzuca zupełnie inne światło na wybrany przez Ciebie sprzęt. Chcesz kupić najlepszy nawilżacz powietrza? Opinie to słowo klucz. W ten sposób dowiesz się niemalże wszystkiego na temat działania konkretnego modelu nawilżacza. Elementy, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę na etapie zakupu nawilżacza to:

 • jonizator;
 • higrostat;
 • higroskop;
 • regulacja intensywności pracy;
 • producent;
 • tryby działania;
 • typ nawilżacza;
 • wydajność.

Kiedy uwzględnisz wszystkie powyższe elementy, na pewno wybierzesz idealni nawilżacz powietrza do swojego domu. Jonizator to dodatkowe wyposażenie nawilżacza, które sprawia, że ten oczyszcza powietrze, jednocześnie je nawilżając. Higrostat oraz higroskop pozwalają na automatyczną regulację poziomów pracy urządzenia. Dzięki temu eliminujesz ryzyko, że powietrze będzie zbyt mocno nawilżone. Ranking najlepszych nawilżaczy powietrza często wskazuje, że ciekawym wyborem są modele ewaporacyjne, które są mocno higienicznym rozwiązaniem.

Dobrym pomysłem jest zakup nawilżacza posiadającego tryb nocny. Taki model idealnie nadaje się do pokoju dziecka lub sypialni. W przypadku alergików sytuacja wygląda nieco inaczej. Na tym etapie istotne będzie zastosowanie specjalistycznych filtrów, które pochłaniają drobnoustroje i bakterie wywołujące reakcje alergiczne. Najlepszą opcją w tym przypadku również będzie nawilżacz ewaporacyjny z filtrem HEPA lub węglowym. Dzięki temu wyeliminujesz wiele zanieczyszczeń, ale na pewno nie wszystkie. Pamiętaj, że do oczyszczania powietrza stworzono profesjonalne oczyszczacze, które również dostępne są w wielu sklepach z RTV i AGD.

Istotnym aspektem jest dostęp do różnych trybów pracy, rodzaj nawilżacza, a także jego wydajność. Do mniejszych pomieszczeń, wystarczy, że kupisz niewielkie urządzenie nawet za kilkaset złotych. Kiedy jednak potrzebujesz zmienić wilgotność powietrza w dużym salonie, przyszykuj się na wydatek nieco ponad 1000 zł za nawilżacz dobrej klasy, który poradzi sobie nawet z większymi pomieszczeniami.

Dlaczego warto zainwestować w nawilżacz powietrza?

Nawet najlepszy ranking nawilżaczy powietrza nie da Ci 100% pewności, że wybierzesz dobrze dopasowane do swoich potrzeb urządzenie. Pamiętaj, aby uwzględniać nie tylko aspekty techniczne, ale także opinie aktywnych użytkowników danego sprzętu. Zakup nawilżacza do swojego domu to jednak dobra decyzja, szczególnie jeśli cierpisz na liczne alergie lub po prostu powietrze jest nadmiernie suche. Oczywiście optymalnym wyjściem jest zakup nawilżacza z oczyszczaczem, jednakże tego typu sprzęt to spory wydatek. Tańszą alternatywą na pewno będzie nawilżacz z jonizatorem.

Zdecydowanie warto kupić nawilżacz powietrza, który jest przede wszystkim wydajny i ma wiele funkcji konfiguracji poziomu pracy. Jakie są najlepsze nawilżacze powietrza? Ranking wskaże Ci kilka popularnych modeli, które według danych technicznych są najlepsze. Uwzględnij też cenę, producenta oraz opinie innych konsumentów. Zastanów się dwa razy, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Pamiętaj, że chodzi o komfort Twojego życia i poziom nawilżenia powietrza, które wpływa bezpośrednio na zdrowie domowników.

Oceń stronę