Zastanawiasz się, jaka myszka i klawiatura będzie dla Ciebie odpowiednia? Często grasz na komputerze? A może zajmujesz się zawodowo pisaniem książek i potrzebujesz wygodnych klawiszy do pisania? To jednak nie wszystko. W pracy grafików komputerowych i programistów również bardzo ważny jest osprzęt tego typu. Wygodna klawiatura i ergonomiczna myszka to gwarancja komfortu pracy na komputerze przez wiele godzin. Sprawdź, jakie myszki i klawiatury są polecane przez konsumentów. Oto najważniejsze informacje, które pozwolą Ci dokonać właściwego wyboru w sklepie z elektroniką!

Ranking klawiatur i myszek – czy warto z niego korzystać?

Zastanawiasz się, czy ranking klawiatur i myszek jest warty uwagi? Zdecydowanie tak. Dzięki temu dowiesz się, jakie modele osprzętu komputerowego są polecane i dla kogo. Obecnie nowoczesne technologie widoczne są praktycznie w każdej dziedzinie życia, dlatego dobrze zastanów się, jakie są najlepsze klawiatury i myszki. Komputery, a także telefony i tablety to mocno zaawansowane technologicznie urządzenia, które są niezwykle funkcjonalne. Producenci dążą do tego, aby zapewnić konsumentom jak największy komfort użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności sprzętu.

Chcesz wiedzieć, czy rankingi klawiatur i myszek są rzetelne? Jak najbardziej tak. Pamiętaj jednak o tym, aby w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby i preferencje. To właśnie na tej podstawie poznasz najlepsze modele, które wpiszą się w Twoje oczekiwania odnośnie komfortu użytkowania oraz funkcjonalności. Zanim kupisz myszkę lub klawiaturę, koniecznie poznaj ich podstawowe rodzaje. Tylko wtedy będziesz w stanie dopasować model sprzętu do swoich potrzeb tak, aby ten posłużył Ci wiernie przez wiele lat użytkowania.

Klawiatury dostępne na rynku – jakie są ich rodzaje?

Zastanawiasz się, jakie modele uwzględnia ranking klawiatur i myszek 2022? Klawiatury to sprzęt, który jest wręcz niezbędny do korzystania z komputera stacjonarnego. To dzięki klawiaturze wprowadzasz dane do komputera lub sterujesz swoją postacią w grach online i nie tylko. Ze względu na rodzaje klawiatury dostępne na rynku dzielimy na:

 • membranowe;
 • mechaniczne.

To podstawowy podział, który warto uwzględnić przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Czym różnią się te dwa rodzaje sprzętu komputerowego? Klawiatury membranowe to modele, które są przede wszystkim znacznie mniej odporne na uszkodzenia, cechują się niską głośnością klawiszy oraz atrakcyjną ceną zakupu. Najtańsze modele na rynku kupisz już za kilkanaście złotych. Pamiętaj jednak, że w takiej kwocie nie kupisz dobrej klawiatury, która posłuży Ci długi czas i będzie przede wszystkim wygodna.

Najlepszy ranking klawiatur i myszek uwzględnia też klawiatury mechaniczne. Te są dość głośne w użytkowaniu, ale jednocześnie charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz odpornością nawet na 80 mln wciśnięć. Zwróć też uwagę na fakt, że budowa klawiatury mechanicznej sprawia, że każdy przycisk to samodzielny przełącznik. Dodatkowo cena mechanicznych modeli jest znacznie wyższa, iż podstawowego sprzęty membranowego.

Jakie elementy powinna posiadać dobra klawiatura komputerowa?

Klawiatury komputerowe, tak samo, jak monitory i inny sprzęt elektroniczny mają swoje cechy, o których zawsze warto wiedzieć. Zanim wybierzesz model, który idealnie wpisze się w Twoje oczekiwania, zwróć uwagę na dodatkowe elementy konstrukcyjne. Te często wpływają na komfort użytkowania klawiatury lub po prostu doznania wizualne. Zaliczamy do nich:

 • podświetlane klawisze w różnych kolorach;
 • łączność bezprzewodowa;
 • zintegrowany na płycie klawiatury touchpad;
 • dodatkowe wejścia USB.

To najpopularniejsze funkcjonalności nowoczesnych modeli klawiatur, jakie dostępne są w sklepach z wyposażeniem komputerowym. Ranking najlepszych klawiatur i myszek jasno wskazuje na fakt, iż topowe modele klawiatur to spory wydatek. Warto jednak przeznaczyć nieco większą kwotę i zapewnić sobie komfort użytkowania przez długi czas, a także niezapomniane doznania podczas użytkowania sprzętu.

Rodzaje klawiatur ze względu na przeznaczenie

W sklepach online i stacjonarnych znajdziesz różne klawiatury i myszki. Opinie na temat danego sprzętu na pewno pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję. Dowiedz się jednak, jakie są rodzaje klawiatur, biorąc pod uwagę ich przeznaczenie. Oto krótki podział:

 • gamingowe;
 • do pracy;
 • do smart TV;
 • bezprzewodowe.

Ze względu na rodzaje najlepsze klawiatury i myszki na rynku to takie, które idealnie wpisują się w potrzeby użytkownika. Modele gamingowe zazwyczaj są różnokolorowe z podświetleniem RGB. Modele biurowe cechują się prostym designem, niskim skokiem klawiszy oraz wytrzymałością.

Myszki komputerowe – jakie warto wybrać?

Wybór myszki komputerowej to kluczowa kwestia. Wielogodzinna praca na komputerze przez wiele lat może przynosić negatywne skutki dla stawów w nadgarstkach. Chcesz uniknąć w przyszłości problemów ze zdrowiem? Pamiętaj, że pracując jako projektant graficzny, narażasz swój nadgarstek na tzw. zespół cieśni. To bolesne i przede wszystkim kłopotliwe schorzenie, które skutecznie uniemożliwi Ci komfortową pracę przed komputerem. Najlepsze klawiatury i myszki to takie, które są przede wszystkim ergonomiczne. Zadbaj o to, a na pewno będziesz zadowolony. Oto podział myszek komputerowych ze względu na sposób budowę:

 • optyczne;
 • laserowe;
 • przewodowe;
 • bezprzewodowe.

Tylko do Ciebie należy ostateczna decyzja na temat tego, jakie drukarki i skanery oraz myszki komputerowe wybierzesz. Chcesz kupić jak najlepsze klawiatury i myszki? Ranking online uwzględniający najciekawsze modele polecane przez użytkowników to dobre źródło informacji. Sprawdzaj także opinie o klawiaturach i myszkach, a na pewno wybierzesz model, który sprawnie posłuży Ci przez wiele lat ciągłej pracy. Ze względu na przeznaczenie, myszki dzielimy na:

 • gamingowe;
 • biurowe;
 • ergonomiczne.

To podział, który powstał wraz ze zmieniającymi się potrzebami konsumentów. Dla graczy polecane są precyzyjne modele gamingowe o wysokim wskaźniku DPI i nie tylko. Jeśli pracujesz zawodowo jako grafik komputerowy, postaw na modele ergonomiczne, a Twoja dłoń na pewno odetchnie z ulgą. Modele myszek typowo biurowe sprawdzają się w domach, szkołach i miejscach użytku publicznego, jak np. kafejki komputerowe.

Na co zwrócić uwagę, wybierając myszki i klawiatury komputerowe?

Kiedy szukasz myszki komputerowej lub klawiatury dla siebie, koniecznie zwracaj uwagę na takie aspekty, jak:

 • producent;
 • dostępna gwarancja;
 • jakość wykonania;
 • typ klawiatury i myszki;
 • ergonomia pracy;
 • materiał wykonania.

Kiedy uwzględnisz wszystkie powyższe czynniki, na pewno wybierzesz najlepsze klawiatury i myszki. Ranking Internetowy to pomocne narzędzie, dzięki któremu porównasz specyfikację techniczną poszczególnego sprzętu komputerowego. W przypadku klawiatur komputerowych zwracaj uwagę na takie elementy, jak:

 • skok klawiszy;
 • typ podświetlenia;
 • materiał wykończenia klawiszy;
 • wielkość klawiatury;
 • dostęp do wydzielonej części numerycznej.

Kiedy jednak chodzi o myszki komputerowe, w tym przypadku liczy się:

 • poziom DPI;
 • tryby pracy;
 • typ łączności (przewodowy lub bezprzewodowy);
 • sposób działania kółka przewijania;
 • waga.

Weź pod uwagę wszystkie te czynniki, a bez żadnego problemu wybierzesz najlepsze klawiatury i myszki. Opinie innych użytkowników mogą okazać się kluczowe na etapie zakupu osprzętu komputerowego. Urządzenia peryferyjne powinny być dopasowane do potrzeb potencjalnego użytkownika tak, aby zapewnić mu maksimum komfortu przez długi czas użytkowania. 

Jakie dodatkowe funkcjonalności mają klawiatury i myszki dostępne na rynku?

Ranking najlepszych klawiatur i myszek jasno wskazuje, iż te posiadają wiele ciekawych funkcjonalności. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii również peryferia komputerowe przechodzą spore zmiany. Klawiatury często mają formę funkcjonalnych urządzeń, które posiadają także wbudowany touchpad. Dzięki temu posiadając klawiaturę, obsłużysz komputer nawet bez potrzeby posiadania myszki.

W kwestii tego, jakie funkcjonalności mają myszki komputerowe, na szczególne wyróżnienie zasługują wymienne ciężarki zmieniające wagę sprzętu. Przekłada się to przede wszystkim na precyzję i ergonomię pracy. Dodatkowe przyciski funkcyjne na bokach myszek komputerowych dodają im funkcjonalności i potrafią zastąpić niektóre elementy klawiatury komputerowej.

Ile kosztują myszki i klawiatury?

Zakup myszki do komputera, jak i klawiatury wcale nie musi być dużym wydatkiem. Pamiętaj o tym, jeśli już jesteś na etapie wyboru peryferii dla siebie. Zwracaj uwagę na jakość wykonania, producenta oraz funkcjonalności sprzętu. Podstawowe modele klawiatur i myszek do komputera kupisz nawet za kilkadziesiąt złotych. Jeśli zależy Ci na komforcie użytkowania, przeznacz na ten cel nieco większą kwotę. Za 200-300 złotych kupisz już urządzenia, które będą funkcjonalne, ergonomiczne i wytrzymałe. Możesz też zdecydować się na profesjonalny sprzęt, którego ceny sięgają tysięcy złotych. Wybór należy do Ciebie!

5/5 - (1 - ilość ocen)