Posiadanie urządzenia, jakim jest oczyszczacz powietrza to świetna opcja dla każdego, kto ceni sobie czyste powietrze w swoim domu. Stosując tego typu sprzęt, ograniczysz ilość alergenów unoszących się w powietrzu, a także zredukujesz liczbę bakterii mogących wywoływać u domowników różnego rodzaju choroby. Pozbądź się wielu problemów i zainwestuj w profesjonalne oczyszczacze powietrza, które przeniosą komfort Twojego życia codziennego na zupełnie inny poziom. Sprawdź Internetowy ranking tego typu urządzeń. Dowiedz się, ile kosztuje dobry oczyszczacz powietrza i jakie powinien mieć cechy. Oto kilka ważnych aspektów!

Ranking oczyszczaczy powietrza – czy istnieje alternatywa dla urządzeń elektronicznych?

Nie chcesz wydawać pieniędzy na oczyszczacze powietrza działające mechanicznie? Masz pewną alternatywę, która jednak nie będzie tak skuteczna, jak dobrej klasy oczyszczacze powietrza. Opinie konsumentów często wskazują na opcję zastosowania roślin antysmogowych. Czy to jednak dobry pomysł? Rośliny od zawsze oczyszczały atmosferę z zanieczyszczeń. W przypadku domów i mieszkań nawet większa ilość roślinności nie będzie w stanie tak dobrze oczyścić powietrza, jak profesjonalne urządzenie. Jaki jest najlepszy oczyszczacz powietrza? 

Aby się tego dowiedzieć, musisz dokładnie przeanalizować ranking oczyszczaczy powietrza i porównać wybrane urządzenia pod kątem parametrów technicznych. Pomimo dostępności naturalnej alternatywy oczyszczania powietrza w domach i mieszkaniach, warto jednak zastanowić się nad zakupem. Pamiętaj, że oczyszczacz to zupełnie inne urządzenie w porównaniu do mikrofalówki lub innego sprzętu RTV i AGD.

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie urządzenia do oczyszczania powietrza, koniecznie przejrzyj Internetowe rankingi oczyszczaczy powietrza. Dzięki temu dowiesz się, który sprzęt posiada najwięcej funkcji i jest najwydajniejszy. Pamiętaj, aby podczas wyboru bezwzględnie nie kierować się ceną. W tym przypadku nadmierne oszczędności spowodują, że kupisz zbyt słaby sprzęt, który nie da rady z oczyszczeniem Twojego domu lub mieszkania. Oto pięć ciekawych porad, które pomogą Ci wybrać wysokiej klasy oczyszczacz.

 1. Przede wszystkim określ swoje zapotrzebowanie. Na tym etapie musisz wiedzieć, jak duże są pomieszczenia w Twojej nieruchomości oraz gdzie chcesz ustawić oczyszczacz. W specyfikacji technicznej oczyszczaczy znajdziesz informacje na temat tego, jaka jest ich wydajność w porównaniu do powierzchni pomieszczenia. Najnowszy ranking oczyszczaczy powietrza [year] pozwoli Ci przejrzeć najpopularniejsze modele i zestawić je ze sobą. Zwracaj uwagę na maksymalny przepływ powietrza przez urządzenie oraz filtr.
 2. Zwróć uwagę na filtr, jaki jest zastosowany wewnątrz obudowy. To podstawowy element konstrukcyjny oczyszczacza, który wpływa na jego wydajność. Jeśli szukasz idealnego sposobu na oczyszczenie powietrza w swoim domu, koniecznie wybierz sprzęt wyposażony w filtr HEPA. Dzięki temu wyeliminujesz wszelkie bakterie i drobnoustroje, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Dobrym wyborem są także filtry węglowe, dzięki którym pozbędziesz się nawet 100% smogu z wnętrza domu lub mieszkania. Do usuwania najgroźniejszych cząstek brudu i kurzu potrzebne są urządzenia jonizujące oraz lampy UV. Jaki jest najlepszy oczyszczacz powietrza? Przede wszystkim taki, który będzie wyposażony we wszystkie powyższe filtry i dodatkowe funkcje np. jonizację.
 3. Tryby pracy. To bardzo ważna kwestia, która wpływa na to, jak sprawnie działa urządzenie w danym pomieszczeniu. Tak samo, jak nawilżacze powietrza, oczyszczacze pracują w kilku różnych trybach. Jeśli chcesz wybrać najlepsze oczyszczacze powietrza na rynku, koniecznie postaw na takie, które posiadają opcję pracy automatycznej. W ten sposób dzięki zastosowanym czujnikom sprzęt samodzielnie dostosowuje moc filtrowania powietrza, redukując liczbę zanieczyszczeń do minimum. Ciekawostką w tego typu sprzętach są laserowe czujniki pyłu, czyli, krótko mówiąc, wyznacznika poziomu smogu. Takie funkcje mają zarówno tańsze, jak i te droższe sprzęty do oczyszczania powietrza.
 4. Sprawdź kulturę pracy. W tym przypadku najlepszy ranking oczyszczaczy powietrza uwzględnia dane techniczne podane przez producentów. Im ciszej pracuje urządzenie, tym lepiej. Jeśli jednak chcesz otrzymać rzetelne informacje na ten temat, koniecznie sprawdź także opinie o oczyszczaczach powietrza dostępne w sieci. Im wyższy tryb pracy, tym większy hałas wygeneruje urządzenie. Profesjonalne oczyszczacze dostępne w sprzedaży hałasują na poziomie od 20 do 40 dB. To podobne wartości, jakie posiadają odkurzacze, a nawet ekspresy do kawy. Wybieraj jednak możliwie jak najcichszy sprzęt. Dzięki temu zastosujesz go nawet w sypialni, a ten będzie oczyszczać powietrze nawet w nocy bez ryzyka, że wybudzi Cię ze snu.
 5. Cena i koszty eksploatacji to bardzo ważna kwestia, ale nie najważniejsza. Najlepszy oczyszczacz powietrza powinien być przede wszystkim wydajny, usuwać wszelkie bakterie z powietrza, ale jednocześnie charakteryzować się energooszczędnością. Uwzględnij na tym etapie wszystkie wydatki związane z wymianą filtrów, poborem prądu oraz żywotnością sprzętu. To istotne kwestie, które są tak samo istotne, jak cena, którą wyróżni się najlepszy oczyszczacz powietrza. Ranking w formie zestawienia najpopularniejszych modeli na rynku pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. 

Powyższe pięć porad to najważniejsze kwestie, o jakich musisz pamiętać, kiedy decydujesz się na zakup oczyszczacza powietrza do swojego domu lub mieszkania. Koszty eksploatacji sprzętu są jednak niewielkie. Wybierając polecany przez konsumentów oczyszczacz, ograniczysz wydatki z nim związane tylko do kosztów zakupu i maksymalnie kilkuset złotych rocznie za eksploatację.

Jakie funkcje oczyszczaczy powietrza są pożądane przez konsumentów?

Chcesz wiedzieć, jakie funkcje ma najlepszy oczyszczacz powietrza? Opinie użytkowników tego typu sprzętu pomogą Ci w wyborze urządzenia, które posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności. Do najistotniejszych opcji, jakie powinien posiadać dobrej klasy oczyszczacz powietrza, zaliczamy:

 • wskaźniki stanu powietrza, zużycia filtrów oraz ilości przepracowanych godzin;
 • sterowanie przy pomocy smartfona;
 • blokada rodzicielska;
 • tryb pracy nocnej;
 • timer;
 • dotykowy ekran.

To najpopularniejsze funkcje i dodatki, jakie powinno posiadać dobrej klasy urządzenie oczyszczające powietrze. Oczywiście wiele z powyższych kwestii wpływa tylko na komfort użytkowania sprzętu, a nie bezpośrednio na sposób pracy. Warto jednak inwestować w jak najbardziej funkcjonalne oczyszczacze. Pamiętaj, że to wieloletnia inwestycja, dlatego nie szukaj nadmiernych oszczędności i wybierz najlepsze oczyszczacze powietrza. Ranking online uwzględni wszystkie najważniejsze kwestie i pozwoli Ci przeanalizować je na podstawie kilku popularnych modeli rynkowych. To dość istotne, aby wybierać sprzęt dopasowany do swoich potrzeb. 

Przede wszystkim sprawdź wydajność oczyszczacza na metr kwadratowy. Na tej podstawie zawęzisz poszukiwania i wybierzesz kilka modeli do głębszej analizy. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, bezwzględnie zwróć uwagę na, to czy oczyszczacz posiada takie funkcje i osprzęt, jak:

 • higrostat;
 • automatyczny tryb pracy;
 • filtr HEPA lub węglowy;
 • technologię ewaporacji;
 • rozdzielacz funkcji nawilżania i oczyszczania;
 • odpowiednio wysoką wydajność.

Na rynku dostępne są różne typy urządzeń. Możesz kupić też funkcjonalny sprzęt będący nawilżaczem i oczyszczaczem w jednym. Przygotuj się jednak na znacznie większy wydatek w tym przypadku, gdyż cena takiego urządzenia może znacznie przekroczyć 1000-1500 zł.

Czy warto zainwestować w oczyszczacz powietrza do domu lub mieszkania?

Zanim podejmiesz decyzję zakupową, koniecznie przeanalizuj dokładnie ranking najlepszych oczyszczaczy powietrza. Na jego podstawie przefiltrujesz wyniki wyszukiwania, uwzględnisz najważniejsze aspekty techniczne oraz porównasz opinie konsumentów na temat wybranego urządzenia. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrany model spełni w 100% Twoje oczekiwania.

Zanim kupisz oczyszczacz, musisz też określić, w jakich pomieszczeniach ten będzie użytkowany. Sprzęt tego typu nadaje się do pokoju dziecięcego, biura, salonu, a nawet sypialni. Kiedy kupisz profesjonalne urządzenie, to prawdopodobnie funkcje same dostosują się pod względem trybu pracy dla danego pomieszczenia. Kiedy jednak masz ograniczony budżet, koniecznie uwzględnij to, gdzie najczęściej będzie stać oczyszczacz powietrza. Jeśli chcesz zapewnić sobie maksymalny komfort użytkowania, wybieraj sprzęt, który pracuje cicho i jednocześnie wydajnie.

Opinie aktywnych użytkowników oczyszczaczy są rzetelnym źródłem informacji. Na ich podstawie dowiesz się, jak w rzeczywistości pracuje urządzenie oraz czy na etapie korzystania z niego występują jakiekolwiek usterki. Kiedy przejrzysz ranking, opinie i zapoznasz się ze specyfikacją techniczną sprzętu, na pewno wybierzesz model, który idealnie sprawdzi się w Twoim domu.

4.5/5 - (2 - ilość ocen)