Suszarki do ubrań to niezbędne akcesoria AGD w każdym domu i nie tylko. Po upraniu odzieży musisz ją szybko wysuszyć, aby ta pozostała świeża i pachnąca. Jak to zrobić? W tym celu potrzebujesz jak najwygodniejszej suszarki, która spełni w 100% Twoje oczekiwania. Oczywiście możesz zdecydować się na tradycyjne rozkładane suszarki, na których po prostu powiesisz ubrania. O wiele lepszym wyborem będą jednak suszarki bębnowe, które szybko osuszą wypraną odzież, a dodatkowo dodadzą jej jeszcze więcej świeżości. Sprawdź, jakie modele suszarek do prania są najlepsze!

Suszarka do prania – co to takiego?

Suszarka do prania jest urządzeniem, które przy pomocy ciepłego powietrza oraz okrężnych ruchów bębna osusza odzież, która pozostawała mokra po wyciągnięciu jej z pralki. Pamiętaj, że korzystanie z suszarek jest w pełni bezpieczne dla odzieży i nie tylko. Tego typu urządzenia dopiero zyskują na popularności, jednakże potencjalne decyzje zakupowe konsumentów w całym kraju wskazują na fakt, iż suszarki coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Chcesz wiedzieć, jaka powinny być najlepsze suszarki do prania? Poniżej znajdziesz kilka najistotniejszych informacji w tym zakresie!

Ranking suszarek do prania – czy warto z niego korzystać?

Zastanawiasz się, czy Internetowy ranking suszarek do prania to dobry sposób na ułatwienie sobie ostatecznej decyzji zakupowej? Zdecydowanie tak! W ramach rankingu sprawdzisz dokładnie i porównasz wszystkie najistotniejsze aspekty związane z suszarkami do odzieży. Ranking suszarek do prania [year] to świetne źródło informacji, które pomoże Ci wybrać suszarkę spełniającą w 100% Twoje potrzeby. Pamiętaj, że w sieci dostępne są nie tylko rankingi suszarek na odzież. W ramach rankingu porównasz także zmywarki, lodówki i mikrofalówki.

Rankingi suszarek do prania oraz innych urządzeń domowego AGD to świetna opcja, aby zdobyć niezbędne informacje na temat danego sprzętu. Co ciekawe, w porównania uwzględniają też opinie konsumentów, dzięki czemu otrzymujesz komplet rzetelnych informacji – zarówno te z pierwszej ręki od innych konsumentów, jak i te od producenta dotyczące specyfikacji technicznej suszarki.

Suszarka kondensacyjna, pompa ciepła, a może wywiew? Co warto wybrać?

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze suszarki do prania? Na rynku znajdziesz wiele modeli, które różnią się przede wszystkim sposobem działania. Najpopularniejsze urządzenia to suszarki:

 • kondensacyjne;
 • z pompą ciepła;
 • wywiewowe.

Modele, które są rzadko spotykane to właśnie te wyposażone w wywiew powietrza. Taki sprzęt ma jedną wadę, gdyż podczas pracy powietrze jest wyrzucane na zewnątrz obudowy. Oznacza to, że do sprawnego działania suszarki potrzebujesz sporo wolnej przestrzeni wokół niej lub podłączenia dodatkowej instalacji wentylacyjnej, a to generuje dodatkowe koszty. Jeśli jednak szukasz suszarek w niskich cenach, koniecznie zastanów się nad wyborem takiego modelu.

O wiele lepszym wyborem jest suszarka kondensacyjna. Popularne rankingi suszarek do prania jasno wskazują, że tego typu urządzenia są doskonałą opcją dla każdego gospodarstwa domowego. Funkcjonalne modele to wydatek około 1500-2000 zł. Suszarka kondensacyjna wykorzystuje zjawisko skraplania pary wodnej. W tym przypadku woda odprowadzana jest do odpływu przy pomocy specjalnego węża.

Nieco droższe, ale wyjątkowo wydajne są suszarki z pompą ciepła. W tym przypadku otrzymujesz funkcjonalny sprzęt, który wysuszy nawet najbardziej zmoknięte ubrania. Ten rodzaj suszarki działa w zamkniętym obiegu powietrza, co oznacza, że ogrzewanie i suszenie spływa ograniczeniu zużycia energii. Oznacza to, że zakup suszarki z pompą ciepła pozytywnie wpływa na ograniczenie kosztów korzystania z tego sprzętu. Warto zaznaczyć, że suszarki z pompą ciepła nadają się także do suszenia delikatnej odzieży.

Suszarka a może pralko-suszarka? Co lepiej wybrać?

Zastanawiasz się, jaki wybrać model suszarki do prania? Opinie konsumentów przydadzą Ci się szczególnie w tym przypadku. W sklepach, gdzie kupisz pralki, ekspresy do kawy i drobne AGD, znajdziesz także funkcjonalne suszarki. Co ciekawe, na rynku dostępne są także urządzenia takie, jak pralko-suszarki. Czy jednak warto inwestować w taki sprzęt? Tak, pod warunkiem, że masz na to nieco większy budżet. 

Urządzenie 2w1 jest o wiele bardziej skomplikowane w budowie, co oznacza, że w razie usterki naprawa będzie prawdopodobnie kosztowna. Niestety pralko-suszarki nie oferują tak wysokiej wydajności, jak osobne suszarki z pompą ciepła lub inne. Chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze suszarki do prania? Ranking uwzględnia zarówno suszarki, jak i pralko-suszarki. Ostateczna decyzja należy zawsze do Ciebie. Kiedy jednak masz wystarczająco miejsca, aby postawić swoim domu dwa osobne urządzenia, koniecznie wybierz taką konfigurację. Dzięki temu pranie i suszenie wykonasz niezależnie od siebie, co znacznie przyśpieszy realizowanie domowych obowiązków. Internetowy ranking najlepszych suszarek do prania pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję na temat tego, jaki model suszarki do ubrań wybrać do swojego domu.

Na jakie elementy zwracać uwagę, wybierając suszarki do prania?

Często zastanawiasz się, jakie elementy są najważniejsze podczas wyboru suszarki do prania? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji na temat tego, jaka suszarka będzie najlepsza do zastosowania w Twoim domu. Do istotnych czynników, o których koniecznie musisz pamiętać, zaliczamy:

 • głębokość komory suszenia;
 • pojemność;
 • klasę energetyczną;
 • dodatkowe usprawnienia/opcje.

Najlepszy ranking suszarek do prania to taki, który uwzględnia nie tylko powyższe aspekty, ale także inne takie, jak np. cena, producent oraz rozmiary suszarki. Wielkość komory suszenia oraz jej pojemność to kluczowa kwestia. Modele suszarek, które spełniają oczekiwania większości konsumentów, wyróżniają się pojemnością na poziomie około 4-7 kg. Najlepsze suszarki do prania na rynku oferują pojemność komory nawet do 10 kg. Jeśli masz wielodzietną rodzinę, koniecznie zdecyduj się na jedną z większych suszarek dostępnych w sprzedaży.

Klasa energetyczna dużo powie Ci na temat tego, jak kosztowne będzie użytkowanie suszarki. Mimo wszystko, każdy typ suszarki pobiera spore ilości energii potrzebne do wytwarzania ciepła. Wybieraj jednak takie modele, które charakteryzują się możliwie najwyższą klasą energetyczną. Dzięki temu Twoje rachunki za prąd nie wzrosną drastycznie nawet w skali roku. Najlepsze modele suszarek dostępne w sklepach z AGD cechują się klasą energetyczną A+++.

Ostatecznie uwzględnij także wszelkie dodatkowe opcje, jakie oferują najlepsze suszarki do prania. Opinie konsumentów często wskazują na takie funkcjonalności, jak:

 • ważenie zawartości komory suszenia;
 • automatyczne dobieranie parametrów suszenia;
 • zarządzanie suszarką z poziomu aplikacji mobilnej;
 • opóźniony start;
 • wiele programów do wyboru;
 • system redukcji zagnieceń.

Kiedy już przeglądasz ranking najlepszych suszarek do prania, koniecznie weź pod uwagę wszystkie powyższe czynniki. Porównanie modeli suszarek odzieży dostępnych na rynku pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej. Zwracaj uwagę na to, jakie opinie ma wybrana przez Ciebie suszarka. Jeśli inni konsumenci polecają ją i wskazują na wiele pozytywnych aspektów, nie zwlekaj i zamów suszarkę, która Ci się podoba.

Ciekawostką w przypadku nowoczesnych suszarek do prania są dodatkowe stelaże do suszenia bielizny, a nawet dedykowane półki na buty. Opinie o suszarkach do prania są podzielone, jednakże w przypadku renomowanych urządzeń topowych producentów te są zawsze na pozytywnym poziomie.

Programy suszarek bębnowych – najciekawsze opcje

Chcesz wiedzieć, jakie są najciekawsze programy suszarek bębnowych dostępnych na rynku? Oto kilka z nich:

 • program mix do suszenia tkanin różnego typu;
 • program do prasowania;
 • outdoor – do odzieży wierzchniej;
 • Fuzzy Logic – automatyczne dobieranie czasu suszenia;
 • czujnik czyszczenia – powiadomienie o konieczności wymiany filtra;
 • program do szafy – w tym przypadku wyjmiesz z suszarki idealnie wysuszoną odzież bez zagnieceń.

Oczywiście programów działania suszarek jest wiele i nie sposób jest je wszystkie wymienić. Im lepszy model wybierasz, tym więcej funkcjonalności otrzymasz. Kupuj tylko polecane przez konsumentów suszarki. Nigdy nie kieruj się wyłącznie ceną. Jest to zły doradca. Tańszy sprzęt tego typu nie zawsze działa poprawnie przez długi czas. Jeśli chcesz uniknąć konieczności realizowania akcji serwisowej suszarki, wybieraj modele topowych producentów, którzy udzielają na swój sprzęt stosownej gwarancji.

Suszenie prania – o czym warto wiedzieć?

Kiedy kupujesz suszarkę do prania, pamiętaj, że suszenie wymaga o wiele więcej miejsca, aniżeli pranie. Z tego względu wybieraj suszarki o nieco większej pojemności niż pralka. Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz w niej całą wypraną odzież lub inne materiały wymagające suszenia. Korzystaj z Internetowego rankingu suszarek i ciesz się suchą odzieżą każdego dnia bez jakichkolwiek zagnieceń na jej powierzchni.

4/5 - (6 - ilość ocen)