Malarstwo to popularne hobby, ale także i sposób na życie dla wielu osób na całym świecie. Interesujesz się tą dziedziną, ale nie masz jeszcze zbyt dużego doświadczenia w tym zakresie? W takim razie potrzebujesz porad odnośnie tego, jakie płótno malarskie wybrać i dlaczego. W sieci znajdziesz wiele ciekawych informacji, a także ranking produktów, który pozwoli Ci na szybką analizę tego, jakie płótna malarskie są najlepsze na rynku.

Ranking płócien malarskichPłotno malarskie – jaki rodzaj wybrać?

Najpopularniejsze płótna malarskie to takie, które wykonane są z lnu lub bawełny. Te dwa rodzaje są najczęściej spotykane na rynku w sklepach z akcesoriami malarskimi. Co ciekawe, podobrazie możesz wykonać samodzielnie, ale zajmuje to sporo czasu i wymaga już pewnego doświadczenia w tym zakresie. Jeśli nie masz czasu na samodzielne wykonanie płótna, zdecyduj się na jego zakup w jednym z popularnych sklepów malarskich dostępnych stacjonarnie w wybranej miejscowości lub przez internet. Płótno malarskie lniane, są grubsze i znacznie mocniejsze, aniżeli te bawełniane. Dodatkowo podobrazie malarskie z lnu cechuje się tym, iż oleje w jego włóknach naturalnie zabezpieczają jego powierzchnię oraz impregnują obraz. To dobra cecha, która jest doceniana przez wielu specjalistów z dziedziny malarstwa. Niestety, ale płótno lniane malarskie znacznie gorzej się rozciąga na ramie oraz jest o wiele droższe od innych modeli dostępnych na rynku.

Internetowy ranking płócien malarskich [year] wskazuje też, że płótna bawełniane to równie dobry wybór. Te są szczególnie łatwo dostępne – praktycznie od ręki, a także wyróżniają się atrakcyjną ceną zakupu. To bardzo ważne dla wielu osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z malarstwem i nie chcą już na początku wydawać ogromnych kwot na akcesoria i płótno malarskie. Cena takiego produktu z bawełny to nie wszystko. Bawełniane włókna są znacznie łatwiej rozciągliwe, ale też bardziej narażone na rozdarcia, które mogą uszkodzić cały namalowany obraz. Jeśli chodzi o porównanie – płótno bawełniane ma znacznie lepszy stosunek ceny do jakości, aniżeli to lniane. 

Ranking płócien malarskich – jak wybrać najlepsze?

Zanim dokonasz ostatecznego wyboru płótna malarskiego, koniecznie weź pod uwagę kilka podstawowych kwestii, jakie uwzględniane są przez ranking płócien malarskich w internecie. Są to takie cechy, jak:

  • cena,
  • producent,
  • rozmiar,
  • materiał wykonania (len lub bawełna),
  • grubość.

To podstawowe elementy, jakie są ważne podczas zakupu płótna malarskiego do malowania obrazów i nie tylko. Sztuka to piękne hobby oraz sposób na życie. Jeśli chcesz się rozwijać w tym zakresie, potrzebujesz profesjonalnych płócien bawełnianych lub lnianych, które w 100% spełnią Twoje oczekiwania i pozwolą Ci namalować przepiękne obrazy. Oczywiście cena nigdy nie powinna być jedynym wyznacznikiem tego, czy warto kupić konkretne płótno malarskie. Rolka czy arkusz? To nie ma znaczenia – chyba, że tworzysz naprawdę wiele obrazów – wtedy lepiej kup rolkę płótna, którą możesz przycinać i rozwijać do woli.

Malowanie obrazów na płótnie – czy to ciekawe hobby?

Nie ulega wątpliwości, że malarstwo to niezwykle ciekawa dziedzina, która może stać się zarówno fascynującym hobby, jak i sposobem na życie i zarobek. Co ciekawe, muzyka i zdjęcia to bliskie dziedziny, które wręcz idealnie współgrają z malarstwem. Słuchając muzyki możesz stworzyć naprawdę przepiękne obrazy, które zachwycą wiele osób. Nawet jeśli tworzysz tylko dla własnej przyjemności – pamiętaj o tym, aby podejść do tematu kompleksowo i zaopatrzyć się w dobre płótno malarskie. Zestaw dla początkujących kupisz w wielu profesjonalnych sklepach malarskich stacjonarnie oraz w internecie. To wydatek maksymalnie kilkuset złotych, a pozwoli Ci na stworzenie swoich pierwszych obrazów na płótnie.

Podobrazie malarskie a producent – czy marka ma znaczenie?

Oczywiście, jak w przypadku każdego produktu marka ma znaczenie. Chcesz wiedzieć, jakie warto wybrać podobrazia malarskie? Producent to jedna z kluczowych kwestii, na jaką warto zwrócić uwagę podczas wyboru płótna, ale niejedyna. Ważna jest też cena oraz jakość materiału. Zarówno płótno lniane, jak i bawełniane może mieć różną grubość, którą warto sprawdzić przed zakupem. Im grubsze płótno, tym więcej farb jest w stanie przyjąć, a dodatkowo będzie odporne na rozerwania i ewentualne zniszczenia mechaniczne np. podczas transportu.

Kiedy już kupujesz płótna malarskie, koniecznie wybieraj tylko takie pochodzące od topowych producentów. Dzięki temu zyskasz gwarancję 100% zadowolenia z dokonanego zakupu. Na swoim hobby lub pracy zawodowej nie warto oszczędzać, szczególnie jeśli jest to malarstwo. To piękna forma wyrażenia siebie oraz emocji, które Ci towarzyszą na co dzień. Nie zależnie od stylu oraz typu farb, których używasz – dobrej klasy płótno malarskie zawsze powinno stanowić podstawę do tworzenia niesamowitych dzieł sztuki, które z czasem mogą nabierać na wartości i przyciągnąć uwagę potencjalnych kupców.

5/5 - (1 - ilość ocen)