Obecnie na rynku w sklepach internetowych oraz stacjonarnych dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Masz w domu małe dziecko i chcesz mieć pewność, że Twoja pociecha jest bezpieczna w każdej chwili swojego życia? W takim razie zainwestuj w nianię elektroniczną, która pomoże Ci w opiece nad maluszkiem. Chcesz wiedzieć, jak działają tego typu urządzenia elektroniczne? To nowość na rynku, w którą warto się zaopatrzyć, będąc świeżo upieczonym rodzicem i nie tylko. Oto kilka najważniejszych informacji na temat tego, jak wybrać najlepszą nianię na rynku oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

niania elektroniczna rankingNiania elektroniczna – co to takiego?

Ranking niań elektronicznych to pomocne narzędzie internetowe, dzięki któremu dowiesz się, jakie parametry powinna mieć profesjonalna niania elektroniczna dla dziecka. Warto wiedzieć, że elektronika rządzi się swoimi własnymi prawami i każde urządzenie ma zupełnie inne parametry. W przypadku niań elektronicznych ważne są takie elementy, jak:

 • sposób zasilania;
 • czas działania na zasilaniu bateryjnym;
 • metoda komunikacji z użytkownikiem (rodzicem);
 • dostępne komunikaty o zagrożeniach;
 • możliwość przesyłania dźwięku i obrazu;
 • i wiele innych cech…

Najlepsze nianie elektroniczne to swego rodzaju produkty dla dzieci, które jednak znacznie bardziej są wykorzystywane przez dorosłych rodziców do sprawowania opieki nad nimi. Zastanawiasz się, w jaki sposób działa niania elektroniczna? Oto kilka najważniejszych informacji, dzięki którym poznasz nie tylko zasadę działania takich urządzeń, ale także dowiesz się, jakie są najlepsze nianie elektroniczne dostępne na rynku. Ranking niań elektronicznych [year] wskazuje, że dobre urządzenia działają w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że uruchomisz urządzenie, połączysz je z domową siecią Wi-Fi i zapewnisz mu stały dostęp do zasilania. Połóż nianię najlepiej w pobliżu łóżeczka dziecięcego. Dzięki temu w razie przebudzenia malucha zostaniesz niemalże natychmiastowo poinformowany o tym fakcie. Obecnie na rynku wyróżniamy takie nianie elektroniczne, jak:

 • analogowe;
 • cyfrowe.

Czym różnią się najlepsze nianie elektroniczne na rynku zaliczane do tych dwóch kategorii? Przede wszystkim tym, iż analogowe urządzenia są mocno podatne na zakłócenia, ale jednocześnie wykorzystują wiele kanałów przesyłania informacji. Jeśli chodzi o cyfrowe nianie – te przesyłają sygnał, który jest praktycznie nie do zakłócenia. Otrzymywany dźwięk w tym przypadku będzie duży czystszy, a samo urządzenie ma znacznie większy zasięg.

Jakie powinna mieć parametry niania elektroniczna?

Zastanawiasz się, jaka powinna być dobra niania elektroniczna? Ranking internetowy pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie. Warto jednak dowiedzieć się, czym powinna charakteryzować się tego typu elektronika użytkowa dla rodziców. Przede wszystkim taka, która ma określone parametry na przyzwoitym poziomie. Dotyczy to głównie takich kwestii, jak:

 • zasięg urządzenia;
 • kanały przesyłania danych;
 • częstotliwość sygnału;
 • dostęp do kamery wbudowanej;
 • ilość czujników;
 • tryby pracy;
 • i wiele innych aspektów…

Jeśli szukasz jak najlepszych urządzeń, które sprzedawane są w sklepach internetowych i stacjonarnych, koniecznie sprawdź ranking niań elektronicznych z kamerą. Dzięki temu dowiesz się, jakie są najbardziej funkcjonalne urządzenia, jakimi są nianie elektroniczne. Opinie innych użytkowników (w tym przypadku rodziców) mogą okazać się kluczowym wyznacznikiem tego czy warto zainwestować w dany sprzęt, czy też nie.

Zasięg niani jest o tyle ważny, aby urządzenie mogło bez przeszkód przesyłać komunikaty oraz transmitować obraz i dźwięk w czasie rzeczywistym np. do smartfona rodzica. Najczęściej maksymalny zasięg dobrej niani elektronicznej to średnio ⅕ tego, co producent podaje na opakowaniu produktu. Do obserwacji dziecka np. podczas snu dość istotna będzie kamera, w jaką wyposażone są najlepsze nianie elektroniczne. Opinie rodziców są jasne i wprost mówią o tym, że tylko nianie z kamerą dają gwarancję, że dziecko jest bezpieczne i pod stałą obserwacją rodzica lub opiekunki.

Najlepszy ranking niań elektronicznych

Planujesz zakup urządzenia do kontrolowania snu dziecka, ale nie wiesz, na jakie urządzenie warto postawić? W takim razie zdecyduj się na najlepsze nianie elektroniczne. Ranking online pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie sprzętu. Warto mieć na uwadze to, aby niania elektroniczna miała jak najwięcej dodatkowych funkcji. Do najpopularniejszych, które są wykorzystywane na co dzień, zaliczamy:

 • tryb nocny – ta opcja pozwala na obserwację dziecka nawet przy zgaszonym świetle. Najczęściej w tym przypadku producenci montują kamery internetowe z termowizją lub podczerwienią, aby mieć podgląd obrazu nocą w wysokiej jakości;
 • monitor w postaci odbiornika – nowoczesne modele niań pozwalają na podgląd obrazu bezpośrednio z ekranu smartfona (tak jak dla kamer Wi-Fi) lub poprzez dedykowane urządzenie w postaci odbiornika z monitorem;
 • płynna regulacja czułości urządzenia – dotyczy to zarówno czujników dźwiękowych, jak i tych zamontowanych bezpośrednio w kamerze niani elektronicznej.

Ile kosztuje niania elektroniczna?

Ranking zabawek dla dzieci raczej nie będzie pomocny podczas wyboru niani elektronicznej, ale jeśli kupujesz dla swojego dziecka zabawki, ten prawdopodobnie okaże się przydatny. Najlepszy ranking niań elektronicznych analizuje nie tylko specyfikację tych urządzeń, ale także takie aspekty, jak:

 • ceny;
 • materiały wykonania;
 • producentów;
 • opinie użytkowników;
 • metody komunikacji;
 • i inne…

Na pewno chcesz wiedzieć, ile kosztuje dobra niania elektroniczna? Co uwzględnia ranking najlepszych niań elektronicznych? Opinie i inne kwestie to oczywiście dodatek do zdrowego rozsądku podczas dokonywania ostatecznej decyzji zakupowej o danym urządzeniu. Najtańsze nianie elektroniczne dostępne na rynku kupisz już w cenach zaczynających się od 100 złotych. Te modele jednak najczęściej nie będą mieć na wyposażeniu funkcjonalnej kamery. Produkty renomowanych marek, które są także polecane przez innych konsumentów to wydatek nawet na poziomie ponad 1000 złotych. Jeśli jednak zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie dziecka, koniecznie zainwestuj w dobry sprzęt i korzystaj z jego funkcjonalności na co dzień.

Kiedy przydają się nianie elektroniczne? 

Wchodząc na stronę porównywarki produktów online, możesz wygodnie przeanalizować wszystkie dostępne na rynku nianie elektroniczne. Chcesz jednak wiedzieć, w jakich sytuacjach mogą przydać się takie urządzenia? Dzięki elektronicznej niani bez problemu jesteś w stanie kontrolować dziecko podczas snu, zabawy i jakichkolwiek innych czynności. W razie np. zadławienia niewielkim elementem oderwanym z zabawki lub podczas popularnego bezdechu sennego u dzieci będziesz w stanie zareagować odpowiednio szybko. Jak widzisz, niania elektroniczna to przydatne urządzenie, które ma szereg zastosowań. Oprócz tego możesz kupić ukryte nianie np. z kamerą w formie misia, które posłużą Ci także do monitorowania pracy opiekunki.

Czy warto korzystać z rankingu niań elektronicznych?

Ranking elektronicznych niań online to dobry sposób na wybór najlepszego produktu dostępnego na rynku. Dzięki porównywarce wygodnie przeanalizujesz ceny, recenzję i specyfikację techniczną urządzeń, które Cię interesują. Nawet jeśli samodzielnie wybierzesz już nianię elektroniczną dla swojego dziecka, koniecznie porównaj ją z innymi modelami w rankingu. Być może okaże się, że znajdziesz nie tylko tańszą, ale i bardziej funkcjonalną alternatywę dla wcześniej wybranego sprzętu.

Pamiętaj, że ranking niań elektronicznych jest dostępny dla każdego całkowicie za darmo, a więc nie musisz obawiać się o żadne koszty związane z porównaniem produktów. Wystarczy, że masz dostęp do przeglądarki internetowej, a wybór najlepszej niani elektronicznej dla dziecka będzie naprawdę prostą sprawą. Sprawdź sam, jakie to proste i kup nianię, która zadba o bezpieczeństwo Twojego malucha.

5/5 - (1 - ilość ocen)