Uwielbiasz dalekie wyprawy wszędzie tam, gdzie nie ma ludzi? W może kochasz naturę i chcesz być jak najbliżej niej podczas wakacyjnych wycieczek? W takim razie potrzebujesz namiot, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania. Tego typu produkty przydają się każdemu, kto planuje wyprawy w nieznane i pragnie nocować poza hotelami i uzdrowiskami. To ciekawa forma rekreacji, ale i nieco niebezpieczna. Z tego względu warto zaopatrzyć się w profesjonalny namiot o odpowiedniej specyfikacji, który nie tylko ochroni Cię przed zwierzętami, ale i warunkami panującymi na zewnątrz.

Który namiot Cię interesuje?

Namiot 2-osobowy

Ranking namiotów 2 osobowych

Namiot 3-osobowy

Ranking namiotów 3 osobowych

Namiot 4-osobowy

Ranking namiotów 4 osobowych

Namiot 5-osobowy

Ranking namiotów 5 osobowych

Namiot – jaki warto wybrać?

Od dłuższego czasu zastanawiasz się, w jaki sposób wybrać najlepszy model namiotu, który będzie odpowiedni dla Ciebie oraz osób, które wraz z Tobą udają się na wyprawy np. do lasu? Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, kieruj się przede wszystkim specyfikacją techniczną, opiniami innych użytkowników oraz jasno określ swoje potrzeby. Przy wyborze namiotu warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, a mianowicie:

 • materiał wykonania,
 • rozmiar,
 • przeznaczenie,
 • waga,
 • sposób rozkładania,
 • typ namiotu,
 • klasa wodoodporności.

Powyższe elementy to podstawowe aspekty, które po dogłębnej analizie pozwolą Ci wybrać idealny namiot dla siebie – nawet na najcięższą wyprawę w życiu. Twoje hobby to ciągłe podróżowanie i nocowanie poza domem z dala od cywilizacji? Jeśli nie straszne Ci zwierzęta oraz wielogodzinne wyprawy w nieznane, koniecznie zainwestuj w namiot i inny osprzęt przydany podczas podróżowania i wyrusz w poszukiwaniu przygody. 

Ranking namiotówJaki materiał namiotu wybrać?

Jeśli chodzi o materiały wykonania, warto wiedzieć, w jaki najlepiej zainwestować, aby ten był maksymalnie odporny na uszkodzenia oraz zewnętrzne czynniki atmosferyczne. Popularne materiały wykorzystywane do produkcji namiotów to głównie:

 • bawełna,
 • nylon,
 • poliester,
 • polycotton.

Każdy z tych materiałów ma inne cechy charakterystyczne. Wybierając namioty bawełniane zauważysz całkiem sporo mankamentów takich, jak np. długi czas schnięcia po zamoczeniu oraz wysoki poziom wrażliwości na pleśń. Warto jednak zdecydować się na bawełniany namiot ze względu na jego właściwości oddychające, co sprawia, ze wewnątrz namiotu wilgotność powietrza jest odpowiednio regulowana.

Nylonowe namioty, czyli takie z poliamidu są wysoce odporne na wilgoć i wodę. Ten materiał syntetyczny jest szczególnie lekki, dzięki czemu namioty tego typu sprawdzają się na dłuższe wyprawy turystyczne piesze. Nie stawiaj takiego namiotu na pełnym słońcu, gdyż ten nie jest odporny na promieniowanie UV. Pamiętaj też o wentylacji, gdyż nylonowe modele raczej słabo przepuszczają powietrze.

Poliestrowe modele namiotów są najchętniej wybierane na rynku. Głównie ze względu na fakt, iż te są dodatkowo powlekane PCV lub poliuretanem, który wzmacnia włókna, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Namioty z poliestru zapewniają wodoszczelność, idealny poziom ochrony przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi oraz są wysoce wytrzymałe. Dzięki temu sprawdzają się nawet w najcięższych warunkach np. w górach lub lasach. Co ciekawe, namioty poliestrowe posiadają też ciekawe nadruki, co dodatkowo przyciąga potencjalnych konsumentów do ich zakupu.

Ile powinien ważyć dobry namiot na wyprawy?

Nie da się jednoznacznie określić tego, jaką wagę powinien mieć namiot przeznaczony na wyprawy. Wiele zależy od tego, jakiego producenta wybierzesz. Popularne modele uznawane za te najbardziej profesjonalne ważą od kilku do kilkunastu kilogramów – choć tutaj wpływ na wagę ma też wielkość namiotu oraz liczba akcesoriów dołączonych do zestawu. Oczywiście do podróżowania pieszego najlepiej wybieraj możliwie najlżejsze konstrukcje, które pozwolą Ci na wygodne przemieszczać się z miejsca na miejsce bez niepotrzebnego bólu pleców. Chcesz sprawdzić szybko specyfikację techniczną modeli dostępnych na rynku? W takim razie przejrzyj ranking namiotów online, który dostępny jest całkowicie za darmo dla każdego. W ramach porównywarki produktów będziesz w stanie ocenić, jaki model namiotu warto kupić i dlaczego. Ranking namiotów [year] uwzględnia takie kwestie, jak:

 • ceny,
 • producentów,
 • przeznaczenie,
 • typ namiotu,
 • opinie,
 • materiał wykonania.

Analizując te dane będziesz w stanie wybrać możliwie najlepszy model namiotu, który w 100% spełni Twoje aktualne oczekiwania i potrzeby. Pamiętaj, aby nie kierować się tylko ceną podczas zakupu, gdyż ta złudnie niska może przekładać się na gorszą jakość produktu. Nie chciałbyś, aby namiot uległ zniszczeniu w środku nocy podczas burzy w lesie? W takim razie zainwestuj w profesjonalne namioty, które są polecane przez specjalistów oraz innych podróżników.

Opinie o namiotach – czy warto je analizować?

W sieci znajdziesz wiele ciekawych opinii o namiotach, które pomogą Ci określić, czy warto wybrać konkretny model, czy też nie. Opinie innych osób użytkujących namioty są kluczowe. Umożliwiają analizę tego, czy specyfikacja techniczna podana przez producenta spełnia ich oczekiwania, a sam model namiotu jest trwały i zabezpiecza przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi.

Rodzaje namiotów dostępne na rynku

Obecnie w sklepach z akcesoriami dla sportowców oraz turystów znajdziesz wiele modeli namiotów, które mają zupełnie inne przeznaczenie. Najpopularniejsze namioty to:

 • turystyczne,
 • trekkingowe,
 • ekspedycyjne,
 • wojskowe,
 • handlowe,
 • i inne…

W zależności od tego, jakie są Twoje potrzeby powinieneś dokładnie przeanalizować metody zastosowania konkretnych typów namiotów. Jeśli kupisz ten turystyczny – raczej nie zabierzesz go na ekspedycję górską, gdyż ten prawdopodobnie uległby uszkodzeniu. Najbardziej wytrzymałe namioty to te ekspedycyjne oraz wojskowe, ale te są trudno dostępne oraz charakteryzują się znacznie wyższą ceną zakupu. W sieci znajdziesz ranking namiotów turystycznych, który pozwoli Ci dokonać właściwego wyboru. Jeśli od czasu do czasu nocujesz poza domem lub chcesz sprawić dzieciom przyjemność w środku lata – zainwestuj w model turystyczny, a na pewno będziesz zadowolony.

Ile kosztują namioty dostępne w sklepach?

Koszt zakupu namiotu zależy w dużej mierze od tego, jaki będzie jego rozmiar oraz przeznaczenie, a także materiał wykonania. Topowe modele, które sprawdzają się w każdych warunkach przez wiele lat użytkowania to wydatek na poziomie nawet kilku tysięcy złotych. Zwykłe modele turystyczne przeznaczone np. do ogrodów kosztują od kilkuset do 2000 złotych.

Zanim dokonasz wyboru namiotu, koniecznie z góry określ swój budżet. Dzięki temu przy pomocy porównywarki produktów online zawęzisz zakres poszukiwań i znajdziesz model namiotu, który będzie idealny dla Ciebie.

Podsumowując – zakup namiotu to dość prosta sprawa, pod warunkiem że inwestujesz w podstawowe modele i nie potrzebujesz ich do zastosowania profesjonalnego. W przeciwnym razie musisz wziąć pod uwagę znacznie więcej kwestii, a nawet uwzględnić opinie innych użytkowników. Dzięki temu dokonasz rzetelnej oceny dostępnych na rynku model i wybierzesz ten, który będzie komfortowy w noszeniu oraz wytrzymały nawet na wielodniowych wypadach poza miasto.

5/5 - (1 - ilość ocen)